Eleştirel Yaklaşımlar

“Eleştirel Yaklaşımlar”, Noktasız Dergi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kütüphaneleri işbirliği ile Kütüphane Troleybüs’te düzenleniyor. Davetli akademisyen ve araştırmacıların, felsefe ve sosyal bilimler kapsamındaki konulara ilişkin söyleşileriyle kamusal tartışma olanağı sunuyor.

Prof. Dr. Cengiz ÇAKMAK | “Kamusallık ve Üniversite” 14/03/2024

Noktasız Dergi ve İBB Kütüphane işbirliği ile düzenlenen “Eleştirel Yaklaşımlar” üst başlıklı etkinlik dizisinin sonuncusunda Prof. Dr. Cengiz Çakmak konuştu. “Kamusallık ve Üniversite” başlıklı konuşmanın moderatörlüğünü Suat Kutay Küçükler üstlendi.

Prof. Dr. Nedim YILDIZ | “Nietzsche’de Ahlak ve Hakikat” 19/02/2024

Suat Kutay Küçükler’in moderatörlüğünde düzenlenen bu etkinlikte Nedim Yıldız, “Nietzsche’de Ahlak ve Hakikat” başlığı üzerine konuştu.

Prof. Dr. Yasemin IŞIKTAÇ | “Hukukun Hakikati, Hakikatin Hukuku” 13/02/2024

Suat Kutay Küçükler’in moderatörlüğünde düzenlenen bu etkinlikte Yasemin Işıktaç, “Hukukun Hakikati, Hakikatin Hukuku” başlığı üzerine konuştu.

Prof. Dr. Yücel YÜKSEL | “Puslu Mantık ve Felsefe” 23/01/2024

Eleştirel Yaklaşımlar’ın “Puslu Mantık ve Felsefe” başlıklı on birinci etkinliğinde konuğumuz Yücel Yüksel idi. Etkinliğin moderatörlüğünü ise Suat Kutay Küçükler üstlendi.

Prof. Dr. Şafak URAL | “Mantık ve Mantık” 09/01/2024

Suat Kutay Küçükler’in moderatörlüğünde gerçekleştirilen Eleştirel Yaklaşımlar’ın onuncu etkinliğinde konuğumuz Şafak Ural, “Mantık ve Mantık” başlığı üzerine konuştu.

Enise Burcu DERİNBOĞAZ | “Doğa Esaslı Düşüncenin Temelleri ve Yapay Zeka” 09/12/2023

Moderatörlüğünü Hande Beril Küçükler’in üstlendiği bu etkinliğimizde, Enise Burcu Derinboğaz’ı “Doğa Esaslı Düşüncenin Temelleri ve Yapay Zekâ” başlıklı konuşması ile ağırladık.

Prof. Dr. Özgüç GÜVEN | “Dijital Dehalar Doğacak (mı?)” 28/11/2023

Eleştirel Yaklaşımlar’ın yedinci etkinliğinde Özgüç Güven’i, “Dijital Dehalar Doğacak (mı?)” başlıklı konuşmasıyla konuk ettik. Etkinliğin moderatörlüğünü ise Suat Kutay Küçükler üstlendi.

Prof. Dr. M. Ertan KARDEŞ | “Condercet: Cumhuriyet ve Okul” 07/11/2023

Eleştirel Yaklaşımlar üst başlıklı etkinlik dizisinin altıncısında, Suat Kutay Küçükler’in moderatörlüğünde M. Ertan Kardeş konuştu: “Condorcet: Cumhuriyet ve Okul”.

Dr. Öğr. Üyesi Arzu İBİŞİ TEMELLİ | “Ütopya, Zincirler ve Karşıtlıklar” 26/10/2023

Eleştirel Yaklaşımlar üst başlıklı etkinlik dizisinin beşincisinde, Suat Kutay Küçükler’in moderatörlüğünde Arzu İbişi Temelli konuştu: “Ütopya, Zincirler ve Karşıtlıklar”.

Prof. Dr. M. Ertan KARDEŞ | “Bir Pascal Paradoksu” 11/04/2023

Eleştirel Yaklaşımlar etkinlik serisinin üçüncüsünde M. Ertan Kardeş, Suat Kutay Küçükler’in moderatörlüğünde “Bir Pascal Paradoksu” başlıklı bir konuşma yaptı.

Prof. Dr. Kurtul GÜLENÇ | “Adorno’nun Mektubu” 28/03/2023

Eleştirel Yaklaşımlar’ın ikincisinde Kurtul Gülenç, “Adorno’nun Mektubu” başlıklı konuşmasını, Suat Kutay Küçükler’in moderatörlüğünde gerçekleştirdi.

Prof. Dr. Cengiz ÇAKMAK | “Çıkmaz Sokaklarda Felsefe: Merdiven ve Çöl” 21/03/2023

“Eleştirel Yaklaşımlar” üst başlıklı etkinlik dizisinin ilkinde, Cengiz Çakmak konuştu. “Çıkmaz Sokaklarda Felsefe: Merdiven ve Çöl” başlıklı konuşmanın moderatörlüğünü Suat Kutay Küçükler üstlendi.

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön